Prezentācija par Lietuvas krājaizdevu sabiedrībām

2012. gada 28. jūnijā Rīgā notika starptautisks seminārs “Finansējuma piekļuves atvieglošana lauku uzņēmumiem”, ko rīkoja SIA Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centrs (LLKC) Valsts Lauku tīkla aktivitāšu ietvaros.

Pasākumā piedalījās vairāk nekā 50 dalībnieku no Rumānijas, Ungārijas, Maltas, Zviedrijas, Beļģijas, Francijas, Itālijas, Luksemburgas, Lielbritānijas, Igaunijas, Lietuvas un Latvijas, kā arī no Eiropas Komisijas Lauksaimniecības un lauku attīstības ģenerāldirektorāta un Eiropas Lauku attīstības tīkla.

Viens no tiem bija Fortunatas Dirgincius (Linkedin), Lietuvas Centrālās Krājaizdevu savienības valdes priekšsēdētājs, kurš uzstājās ar ļoti interesantu lekciju par Lietuvas krājaizdevu sabiedrību sistēmu, tās veikumiem un izaicinājumiem. Šīs lekcijas prezentācija pieejama zemāk, pārtulkota latviski no krievu valodas oriģināla. Lietuvas Centrālā Krājaizdevu savienība faktiski ir kooperatīvā banka, kas veic visas bankas funkcijas – uztur maksājumu karšu sistēmas, internetbanku un veic kreditēšanu.

Fortunatas Dirgincius prezentācija latviešu valodā (tulkojums) (PDF)

Fortunatas Dirgincius prezentācija krievu valodā (oriģināls, PDF) (pieejama arī no Lauku tīkla semināra lapas)

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s