Pirmais Latvijas Lauku kopienu parlaments

7. un 8. jūnijā Preiļu, Vārkavas, Līvānu, Aglonas un Riebiņu novados notika 1. Latvijas Lauku kopienu parlaments, kas saveda kopā ap 190 lauku kopienu aktīvistus un atbalstītājus no visiem Latvijas reģioniem. Darba procesā šeit tika atzīta arī krājaizdevu sabiedrību nepieciešamība. Daži citāti no http://www.laukuforums.lv publicētā:

 

Rīcības plāns paredz risināt tādus jautājumus, kā piemēram, brīvprātīgā darba likumdošanas sakārtošanas procesu noslēgšana, kopienu līderu apmācību nepieciešamība, krājaizdevu sabiedrību idejas popularizēšana laukos, vietējā produkta patēriņa nozīmes palielināšana, elastīgu mācīšanās formu un vietējām vajadzībām atbilstoša satura pieejamības sekmēšana lauku iedzīvotājiem, atbalsta nepieciešamība nemateriālo resursu saglabāšanai laukos.

Lai nodrošinātu izaugsmi kopienās, būtiski ir apzināties kopienā esošos vietējos resursus un saprast, kā iespējams tos ilgtspējīgi izmantot, attīstot tādas ekonomiskās aktivitātes formas kā īsās piegādes ķēdes, vietējā līmeņa horizontālo kooperācija, sociālā uzņēmējdarbība, krājaizdevu sabiedrības u.tml.

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s