Krājaizdevu Apvienība palīdz jaunajām KKS

Apsveicam ar panākumiem savus sadarbības partnerus, Ķekavas krājaizdevu sabiedrības dibinātājus!

Pēc vairāk kā septiņu gadu pārtraukuma Latvijas laukos nodibināta un saņēmusi licenci jauna pēc teritoriālā principa veidota krājaizdevu sabiedrība. Prieku vairo apstāklis, ka tas ir “Krājaizdevu Apvienības” un Ķekavas iniciatīvas grupas sadarbības rezultāts.

Pēc tam, kad jebkāds atbalsts dibināšanai tika liegts no LKKSS (Latvijas Kooperatīvo Krājaizdevu Sabiedrību Savienības), ķekavnieki nepalika vieni ar savām problēmām, tās palīdzēja atrisināt Krājaizdevu Apvienība. Arī citiem Latvijas iedzīvotājiem ir iespēja griezties pēc palīdzības pie mums krājaizdevu sabiedrību dibināšanas un darbības jautājumos.

Ķekavnieki kā jaunas KKS pārstāvji bez maksas varēs pievienoties grāmatvedības – uzskaites programmai, ko KKS piedāvā “Krājaizdevu Apvienība” un arī pretendēt uz “Krājaizdevu Apvienības” piedāvātajiem kredītresursiem.

“Krājaizdevu Apvienība” arī turpmāk piedāvās atbalstu krājaizdevu kustības attīstībai.

Informācija par licences piešķiršanu Ķekavas KKS no FKTK lapas:
http://www.fktk.lv/lv/publikacijas/pazinojumi_masu_informacijas_l/2013/2013-06-21_fktk_izsniegs_licenci_kekavas_novada_kooperativajai_krajaizdevu_sabiedribai/

Tālāk pārpublikācija no FKTK lapas.


Informācija plašsaziņas līdzekļiem
21.06.2013.

FKTK izsniegs licenci Ķekavas novada kooperatīvajai krājaizdevu sabiedrībai

Finanšu un kapitāla tirgus komisijas (turpmāk – FKTK) padome šodien, 2013. gada 21. jūnijā, pieņēma lēmumu izsniegt licenci jaundibinātajai Ķekavas novada kooperatīvajai krājaizdevu sabiedrībai.

Izvērtējot sabiedrības plānoto darbību, finansiālo prognozi turpmākajiem trim darbības gadiem un sabiedrības iekšējās kontroles sistēmu, FKTK konstatēja, ka iesniegtie dokumenti dod skaidru priekšstatu par plānoto sabiedrības darbību un tai atbilstošo struktūru un organizāciju.

Tāpat FKTK padome neiebilda, ka par Ķekavas novada kooperatīvās krājaizdevu sabiedrības valdes priekšsēdētāju ir iecelts Ēriks Linters, valdes priekšsēdētāja vietnieka pienākumus pilda Ronalds Teivāns, valdes locekļa pienākumus Raitis Teivāns, savukārt Mārīte Foršū ir Iekšējā revīzijas dienesta vadītāja.

Ķekavas novada kooperatīvās krājaizdevu sabiedrība tiek veidota pēc teritoriālā principa un tās dibinātāji ir 22 fiziskās personas, kuras dzīvo vienā administratīvajā teritorijā vai ir nekustamā īpašuma īpašnieki.

Šobrīd Latvijā FKTK licenci ir saņēmušas 34 kooperatīvās krājaizdevu sabiedrības. Pēc FKTK datiem šī gada pirmajos trīs mēnešos krājaizdevu sabiedrību biedru noguldījumu atlikums, kas ir galvenais sabiedrību piesaistīto līdzekļu avots, palielinājās par 422 tūkst. latu jeb 4.3% un marta beigās sasniedza 10.3 milj. latu. Šajā periodā krājaizdevu sabiedrības kopā nopelnīja 103 tūkst. latu jeb par 12% vairāk nekā iepriekšējā gada attiecīgajā periodā. 2013.gada 1.ceturksnī ar peļņu strādāja 23 krājaizdevu sabiedrības, kopā nopelnot 110.5 tūkst. latu, savukārt pārējo sabiedrību zaudējumi kopā sasniedza 7.6 tūkst. latu.

Papildu informācijai:
Marija Makareviča
Finanšu un kapitāla tirgus komisijas
Komunikācijas daļas sabiedrisko attiecību speciāliste
Tālr: +371 67774808
E-pasts: Marija.Makarevica@fktk.lv

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s