Konference „Latvijas ekonomikas attīstības izaicinājumi 2020”

2013.gada 22. martā notika Ekonomikas ministrijas organizēta Konference „Latvijas ekonomikas attīstības izaicinājumi 2020”.

Diskusijā piedalījās: ekonomikas ministrs D.Pavļuts, LTRK valdes priekšsēdētājs J.Endziņš, Latvijas Mašīnbūves un metālapstrādes uzņēmumu asociācijas valdes priekšsēdētājs V.Rantiņš, AS IBS „Prudentia” padomes loceklis Ģ.Rungainis, AS „Nordea banka” vecākais ekonomists A.Strazds, LDDK ģenerāldirektore L.Menģelsone, kā arī vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministra padomniece I.Antāne.

Semināra paneļdiskusijā „Finansējuma pieejamība un uzņēmējdarbības attīstības perspektīvas”, piedalās eksperti no Latvijas Komercbanku asociācijas, Latvijas Riska kapitāla asociācijas, Latvijas Bankas, biedrības „Krājaizdevu apvienība”, Saeimas un Ekonomikas ministrijas.

Diskusijā piedalās E.Zakulis (Latvijas Banka ), A.Liepiņš (Ekonomikas ministrija), K.Danēvičs (Latvijas Komercbanku asociācija), J.Grišins (Latvijas Riska kapitāla asociācija), Ē. Čoders (biedrība „Krājaizdevu apvienība”).

Diskusijas dalībnieki uzsvēra, ka uzņēmējdarbības atbalstam kredītresursu pieejamība ir nepietiekama un atzina, ka jauno uzņēmumu veidošanā un mikrokreditēšanā krājaizdevu sabiedrību loma ir nenovērtēta un to potenciāls netiek izmantots. Ekonomikas ministrijas pārstāvji uzsvēra nepieciešamību pilnveidot “Krājaizdevu sabiedrību likumu”, lai krājaizdevu sabiedrības spētu efektīvāk sekmēt ekonomisko aktivitāti, it sevišķi reģionos.

Konferences prezentācijas var iegūt no konferencei veltītas sadaļas Ekonomikas Ministrijas tīkla vietnē un Ekonomikas ministrijas Youtube kanāla.

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s